Vítáme Vás na internetových stránkách obce Makov na okrese Blansko. Na tomto informačním portálu naleznete data o obci, průlomovou historii, stavby, akce, fotografie zobrazující obec, popřípadě kam za poznáním do okolí a spoustu dalších zajímavostí.

Něco málo o nás

Obec se nachází ve východní části Českomoravské vrchoviny v Chráněné krajinné oblasti Halasovo Kunštátsko, přesněji 4 km severozápadně od města Kunštát, 18km severozápadně od Boskovic, 6 km jihovýchodně od Olešnice a 45 km severně od Brna. Nachází se v údolí, které protíná silnice z roku 1826. Nedaleko je výletní místo, a to kopec Křivánčí vrch s kruhovým výhledem do okolí. Při jasném počasí je možno z něj vidět i Praděd, Drahanskou vrchovinu a vysílač Kojál. Dominantou obce je kaple zasvěcená Nejsvětější Trojici z roku 1857. Nově opravená střecha na kapli vyhrála titul „Střecha roku 1997.“ Samotný interiér kaple prošel v roce 2007 až 2008 rozsáhlou rekonstrukcí.

Klimatické poměry a příroda

Po stránce klimatické patří území obce do oblasti mírně teplé. Okolní obce jsou ideálním východiskem k letním i zimním vycházkám.

Církev

Obec Makov spadá pod farnost Sulíkov, kterou spravuje P. Mgr. Michal Polenda. Ve vyznání je zastoupeno vyznání římskokatolické, evangelické.

Četnické humoresky

Makov jako jedna z obcí měla možnost hostit natáčecí štáb České televize při příležitosti natáčení jednoho ze 39 seriálových dílů Četnické humoresky. Děj se odehrává v budově místní školy, která byla a je dlouhá léta nevyužívaná, a také v nejbližším okolí objektu školy. Díl je s názvem Hypnotizér.


 

 

Aktuality

Velkoobjemový kontejner pro jarní úklid

07.04.2015 18:50
Oznamujeme občanům, že v pátek dne 24.4.2015 bude v naší obci přistaven velkoobjemový kontejner pro jarní úklid. Kontejner bude odvezen v pondělí dne 27.4.2015. Připomínám občanům, že kontejner slouží k uložení odpadu, který se svojí povahou nevejde do malých trvalých kontejnerů a že slouží VŠEM...

Oznámení o zahájení revize údajů katastru nemovitostí

22.03.2015 11:00
Revize údajů katastru nemovitostí.pdf (252150)

Klubovna Makov

21.03.2015 20:52
Oznamujeme občanům, že od 13.3.2015 je v budově Obecního úřadu v místnosti bývalého obchodu v provozu ping-pongový stůl. Protáhnout tělo a zahrát si mohou Makovští občané, klíče jsou k vyzvednutí u starosty, nebo místostarosty obce, provozní řád se ještě dolaďuje a brzy bude vyvěšen na úřední desce...

Tříkrálová sbírka

15.01.2015 10:37
Děkujeme občanům za štědrost při Tříkrálové sbírce - v naší obci bylo vybráno 2.700,-Kč

Sypání žhavého popela do kontejnerů

08.12.2014 19:47
Žádáme občany,aby do kontejnerů na komunální odpad NESYPALI ŽHAVÝ POPEL!!!!!!!! Kontejnery slouží pro komunální odpad díky osobě a nebo osobám,kteří toto nerespektují bylo nutné za poslední měsíc kontejner minimálně třikrát hasit. Doufáme, že se toto stalo nedopatřením, že dotyčný si neuvědomil...
<< 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>

ZVEŘEJNĚNÍ KONTAKTU NA POVĚŘENCE PRO OCHRANU OSOBNÍCH
ÚDAJŮ OBCE MAKOV

 

Pověřenec pro ochranu osobních údajů (DPO):

Kontaktní osoba a osoba vykonávající funkci pověřence:
Ing. Petr Nepustil
Kontaktní e-mail: poverenec@gdprtrio.cz
Telefon: 548 220 151

Prosím využijte tento kontakt pro jakékoliv dotazy týkající se informací ohledně způsobů zpracování osobních údajů a pro žádosti týkající se uplatnění Vašich práv v souvislosti s ochranou Vašich osobních údajů.

Martin Žilka
starosta obce Makov