Zajímavosti

21.4. 2010

paní Ludmila Míchalová z Makova oslavila krásných 90 let.

6.12. 2008

na závěr uspořádaného honu petrovského honebního společenství se v sále budovy místního obecního úřadu konala poslední leč.

 

Honba za pokladem

Dne 24.6.2011 se všichni světoznámí hledači pokladů shromáždili v Rozseči, aby se vydali na dobrodružnou plavbu za  pokladem. V 17:00 zazněla siréna, kapitán vytáhl kotvy a dal povel k vyplutí. V tu chvíli začala celá posádka hořet nedočkavostí. Už po pár mílích se příď lodi zadrhla o pevnou zem, pořád ještě v Rozseči, kde piráti nalezli první svitky se záznamy o bájném pokladu. Po úspěšných objevech map a dalších stop se mořeplavci ocitli v neznámých vodách Makova. I zde si ale poradili. Prozřetelnost, strategie a umění orientace jim pomohly nalézt ztracené město pokladů. Dlouho obávaní Normani byli pořád o krok napřed a poklad tak nalezli jako první. Příhodný vítr se poté opřel i do plachet Arabů, Vikingů a Varjagů, kteří vzápětí nasadili vražedné tempo a vykopali další poklad.

Nakonec  se celá posádka vrátila i s kořistí na palubu a kapitán všechny bezpečně dopravil na sousední ostrov, i přes nepřízeň počasí. Nově objevená pevnina poskytla našim mořeplavcům přistřeší. V noci si při světle táboráku přerozdělili jejich lup a usnuli. Ráno ze spaní vytrhl naše piráty vytrhl  zpěv ptáků, který je provázel i při následném maratonu přes Makov. Naposledy ochutnali tropické plody a ovoce tajemného ostrova. Poté se všichni s větrem v zádech vydali k domovu. Kapitáni doufají, že plavba byla úspěšná a že někdy opět podniknou podobnou dobrodružnou výpravu za znovunalezením ztraceného pokladu.

Z tisku